دسته‌بندی نشده

نقشه برداری و نقشه یو تی ام utm توسط کارشناس رسمی نقشه برداری تهران

کارشناس رسمی نقشه برداری تهران کارشناس امور ثبتی نقشه برداری با gps مساحی زمین تهران لواسان دماوند کرج

کارشناس رسمی نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام (utm) یکی از رشته های تخصصی کارشناسی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران است که اهم کارهای مربوط به وی مساحی زمین و تعیین مساحت مفید و نقشه صورت مجلس تفکیکی آپارتمان و تهیه نقشه های یو تی ام utm یک دو هزارم (1/2000) و جانمایی پلاک های ثبتی در طبیعت و تفسیر عکس های هوایی می باشد.

یک کارشناس دادگستری ساختمان با سابقه بالا نیز ممکن است دارای این صلاحیت ها باشد.

برای مشاوره کارشناسی در زمینه کارشناس رسمی نقشه برداری با این دفتر کارشناسی تماس بگیرید:

تلفن 44231706(021)

تهیه نقشه یو تی ام UTM یک دو هزارم (2000/1) توسط کارشناس رسمی تهران

شهرداری تهران هنگام درخواست برای اخذ پروانه ساخت در زمین های دارای حدود مشخص و یا دارای سند های قدیمی که در آن مجتمع های آپارتمانی کوچک یا ساختمان کلنگی وجود دارد ممکن است برای تطبیق حدود چهار طرف زمین با سند مالکیت، نیاز ببیند که نقشه کروکی از زمین (عرصه) با فرمت یو تی ام utm و در مقیاس یک دو هزارم (1/2000) تهیه شود تا بتوانند تطبیق وضعیت موجود زمین را با حدود اربعه ی مندرج در سند مالکیت را انجام دهد.

تهیه نقشه یو تی ام از زمین باید توسط کارشناس نقشه برداری در تهران تهیه و مورد تایید قرار گیرد. این نقشه ها دارای برعکس نقشه های پلان مسطحاتی قدیمی، دارای مختصات جهانی بوده و موقعیت آنها نیز در جهان مشخص است.

نقشه یو تی ام (utm) چیست؟

سند های تک برگ قدیمی دفترچه ای دارای این ضعف بودند که بر اساس یک کروکی ثبتی صادر می شدند  و موقعیت جغرافیایی ملک در جهان روی برگ سند ثبت نمی شد اما اکنون سند های تک برگ جدید بر اساس نقشه های دارای مختصات جغرافیایی تهیه می شوند (نقشه UTM).

به عبارت دیگر تفاوت اصلی نقشه یو تی ام دار با نقشه کروکی های ثبتی قدیمی این است که نقاط چهار گوشه عرصه در روی نقشه دارای مختصات دقیق جغرافیایی هستند که مکان دقیق آنها را در جهان نشان می دهند.

در این نقشه ها، مساحت ها دقیق و جانمایی و تثبیت ملک در طبیعت موجب کمتر شدن اختلافات ثبتی و ملکی بین همسایه های مجاور می شود.

معمولا این نقشه ها باید به مهر و تایید کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و نقشه برداری و یا کارشناس رسمی امور ثبتی تهران یا آن شهر برسد.

تفاوت نقشه یو تی ام با نقشه معمولی زمین

اصلی ترین تفاوت نقشه UTM با نقشه کروکی ثبتی معمولی به داشتن مختصات جهانی برای نقشه UTM بر می گردد. به عبارت دیگر ممکن است سه زمین یکی در منطقه 7 شرق تهران و یکی در منطقه 5 غرب تهران یا یکی در لواسان هر سه 450 مترمربع مساحت داشته و هر سه دارای ابعاد 15 متر در 30 متر بوده و در حد شمالی با بر 15 متر به کوچه 10 متری منتهی شوند.

از نظر هندسی شکل هر سه نقشه یکی است اما نقشه یو تی ام آنها با هم فرق می کند زیرا مختصات چهار گوشه این سه ملک با هم تفاوت دارد و نقشه یو تی ام، مختصات دار است. مختصات جغرافیایی چهار گوشه، موقعیت دقیق آن عرصه ها را در تهران پارس و آریا شهر و لواسان نشان می دهد.

نقشه یو تی ام در صدور سند مالکیت تک برگ برای املاک استان تهران و سایر استان های کشور نیز کاربرد دارد.

 

هزینه نقشه utm یو تی ام 1/2000

هزینه تهیه نقشه UTM و نقشه برداری و تایید کارشناس رسمی دادگستری بسته به مساحت و شرایط زمین در شهر تهران ممکن است برای قواره های مساحتی معمولی از3.000.000 تومان تا خیلی بالاتر متغیر باشد و برای استعلام قیمت تهیه نقشه یو تی ام یک دو هزار باید با دفتر کارشناسی تماس بگیرید: تلفن 44231706(021)

حق الزحمه مهندس نقشه بردار بسته به نوع دقیق کار متفاوت است و مثلا اگر نقشه یک پانصدم 1/500 هم توسط متقاضی درخواست شود هزینه آن بیشتر می شود. برای درخواست کارشناسی ملک می توانید با ما تماس بگیرید.

نمونه نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام تهیه و تایید شده توسط کارشناس رسمی دادگستری بر خلاف نقشه های کروکی معمولی، دارای مختصات جغرافیایی منحصر بفرد هستند و موقعیت ملک را در کره زمین بطور دقیق مشخص می نمایند.

یک نمونه از نقشه utm به عنوان مثال در شکل زیر نشان داده شده است:

نمونه نقشه یو تی ام utm

 

کارشناس رسمی نقشه برداری چه کار می کند؟

کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری در حقیقت یک مهندس نقشه بردار است که دارای پروانه کارشناس رسمی از کانون کارشناسان رسمی استان تهران یا مرکز کارشناسان رسمی دادگستری قوه قضاییه می باشد.

کارشناسان رسمی نقشه برداری بسته به سابقه کاری مهندس و تحصیلات و تجربیات شان دارای صلاحیت های زیر می توانند باشند و قادر به انجام خدمات مهندسی و کارشناسی زیر هستند:

  • مساحی و تعیین مساحت آپارتمان و تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان ها
  • نقشه برداری و تعیین مساحت زمین
  • نقشه برداری با دوربین و تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان
  • تهیه نقشه یو تی ام با مقیاس 1/2000
  • تهیه کروکی ثبتی زمین و ثبت نام سند مالکیت
  • اندازه گیری مساحت مفید بنا

نقشه برداری از زمین یا ساختمان ممکن است با متر معمولی یا متر لیزری یا دستگاه دوربین نقشه برداری مانند توتال استیشن و با کمک دستگاه های جی پی اس GPS برای تعیین مختصات جغرافیایی چهار گوشه انجام شود. انتخاب روش نقشه برداری بستگی به مشخصات زمین و زوایای آن و مساحت آن و این که نقاط به هم دید دارند و یا این که موانعی مانند ساختمان قدیمی یا درخت ها مانع دید می شوند دارد که این مهم باید توسط مهندس نقشه برداری و کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری بررسی و تصمیم گیری شود.

تفسیر عکس های هوایی

تفسیر عکس های هوایی دامنه وسیعی را در بر می گیرد. ممکن است اداره جهاد کشاورزی با یک مالک بر سر کشاورزی بودن کاربری زمین اختلاف داشته باشد که در آن صورت باید عکس های هوایی قدیمی منطقه برای تعیین نوع کاربری زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری مثلا کشاورزی بررسی شود.

ممکن است تعیین سال ساخت یک ساختمان (کارشناسی قدمت بنا) یا دیوار کشی زمین در منطقه لواسان کوچک یا لواسان بزرگ مد نظر شهرداری منطقه باشد که در این صورت ممکن است کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان، از متقاضی درخواست عکس های هوایی منطقه را داشته باشد تا با تفسیر آن، نتیجه را به شهرداری یا ارگان مربوطه اعلام نماید.

معمولا عکس هایی هوایی توسط سازمان نقشه برداری کشور کپی و به متقاضی جهت ارائه به کارشناس داده می شود.

ما در زمینه نقشه برداری به شما کمک می کنیم

برای خدمات مهندسی نقشه برداری و تهیه نقشه utm از زمین و یا تعیین مساحت ساختمان و آپارتمان و زمین و امور ثبتی می توانید با گروه کارشناس رسمی دادگستری ما تماس بگیرید:

شماره تلفن دفتر کارشناسی 44231706(021)

2 نظر در “نقشه برداری و نقشه یو تی ام utm توسط کارشناس رسمی نقشه برداری تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *