آیا هنگام خرید آپارتمان می توانم از شما برای قیمت گذاری آن راهنمایی بگیرم؟

در این مورد می توانید چند آپارتمان را که کاندید کرده اید به ما معرفی کنید و ما در مورد آن تعداد معدود املاک کارشناسی و بررسی ها رو انجام بدهیم که هزینه کارشناسی برای شما معقول تر باشد.

آیا تقسیم ارث بین وراث را انجام می دهید؟

تقسیم ارث با توجه به مشاعی بودن املاک معمولا باید به دادگاه رجوع کنید تا حل بشه. اگر مستقیما به یک کارشناس رجوع کنید و یکی از وراث گزارش ها یا قیمت رو نپذیرد باز هم مجبورید به دادگاه مراجعه کنید و نمی تونید قیمت کارشناسی رو به اجبار شخصی به وراث تحمیل کنید. مگر این که پرونده رو در دادگاه مطرح کرده باشید که روال قانونی خودش رو داره.

آیا ملک در شیراز را می توانید کارشناسی کنید؟

دوست عزیز، ما صلاحیت کارشناسی ساختمان در کشور را داریم اما در مواردی مانند این، شما را به کارشناس همکار گروه ما که اهل و ساکن شیراز هستند رجوع می دهیم و ایشان با اشراف به منطقه، کار شما را انجام می دهند.

آیا شما قیمت ماشین را کارشناسی می کنید؟

کارشناسی قیمت گذاری ماشین یا اتومبیل در تهران توسط کارشناس رسمی خودرو (وسایل نقلیه) که از همکاران گروه هستند انجام می شود اما اگر منظورتان این است که در معامله ی عادی ماشین کارشناسی کنند خیر. کارشناسی ارزیابی اتومبیل برای دادگاه ها یا برای مزایده اموال شرکت های خصوصی و دولتی و یا برای افزایش سرمایه شرکت ها و مواردی از این قبیل توسط ایشان انجام می شود.

برای مشاوره کارشناسی باید چه کار کنم؟

اگر مشاوره شما در مورد ارزیابی و تعیین ارزش کارشناسی املاک و چگونگی آن است می توانید در ساعات کاری با ما تماس گرفته و یا این که به وسیله اس ام اس و یا واتساپ پیام دهید 44231706(021)

و اگر مشاوره شما در باره یک پرونده و یا بحث مفصل باشد می توانید وقت مشاوره بگیرید

حق الزحمه کارشناسی چقدر است؟

به طور کلی هزینه کارشناسی قیمت گذاری یک ملک، درصدی از ارزش آن ملک هست و دارای بند و تبصره هاییست که در تعرفه دستمزد کارشناسان جزئیات آن را می توانید ببینید.

به طور حدودی ملک های به ارزش حدود سه میلیارد تومان، یک در هزار (یعنی یک دهم 0.1 درصد) دستمزد کارشناس می شود و برای املاک با ارزش تر از سه میلیارد تومان، درصد حق الزحمه کارشناسی در چند پله کمتر می شود.

برای موارد کارشناسی دیگر مانند نقشه برداری و تعیین قدرالسهم و … کلا روال به صورت دیگر است و به ارزش ملک ربطی ندارد.

ما خوشحال می شویم به پرسش های شما در مورد کارشناسی رسمی پاسخ بدهیم.