دسته‌بندی نشده

کارشناس دادگستری ارزش گذاری قیمت تاسیسات و ماشین آلات صنعتی کارخانه ها تهران

کارشناس رسمی دادگستری تعیین ارزش کارشناسی ماشین آلات و تجهیزات و دستگاه های صنعتی تولیدی

کارشناس دادگستری قیمت گذاری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و تاسیسات کارخانجات با توجه به رشته تخصصی کارشناس رسمی برق، ماشین آلات و تاسیسات کارخانه جات و تجربه فنی و سابقه کاری خود برای دادگاه ها و دایره اجرای ثبت اسناد رسمی نسبت به ارزیابی دستگاه ها و خط تولید از نظر قیمت و میزان استهلاک دستگاه ها در استان تهران و استان های دیگر اقدام می کند.

برای مشاوره کارشناسی در مورد قیمت گذاری ماشین آلات صنعتی با دفتر ما تماس بگیرید:

تهران 44231706 (021)

 

کارشناس قیمت گذاری ماشین آلات صنعتی

تعیین ارزش کارشناسی ماشین آلات تولیدی که در کارگاه های صنعتی و کارخانه ها استفاده می شوند به عوامل متعددی بستگی دارد به عنوان مثال می توان به میزان سلامت آن، میزان استهلاک دستگاه، نوع دستگاه و ظرفیت تولیدی و کاری آن و برند محصول اشاره کرد.

تعیین قیمت کارشناسی ماشین آلات با توجه به تنوع دستگاه ها و تنوع رشته های کاری کارخانه ها نیاز به تجربه کارشناس دارد. دستگاه ها از ابزار کار متنوع هستند تا دستگاه های بسته بندی و دستگاه های چاپ صنعتی و حتی لیفت تراک های داخل سالن های صنعتی و سوله ها.

کارشناسی کارخانه های صنعتی

کارشناسی ارزش کارخانه های تولیدی و کارگاه های صنعتی که معمولا از طرف اداره اجرای ثبت اسناد رسمی برای مزایده به کارشناس رسمی دادگستری ماشین آلات و تاسیسات ارجاع می شود معمولا باید به دو بخش تقسیم شود و در نتیجه به دو کارشناس متفاوت نیاز دارد:

  • کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان یا کارشناس دادگستری ملک
  • کارشناس رسمی دادگستری رشته برق، تاسیسات و ماشین آلات کارخانه جات

این کارخانه ها معمولا دارای تجهیزات صنعتی و خط تولید و ابزار کار هستند که باید توسط کارشناس رسمی ماشین آلات کارشناسی قیمت شوند و ارزش عرصه و اعیان کارخانه که شامل ارزش زمین و مستحدثات داخل آن مانند محوطه سازی ها و ساختمان های اداری و کارگری و ساختمان سرایداری و سالن های تولید و سوله های صنعتی است توسط کارشناس رسمی راه و ساختمان مورد ارزیابی قیمت کارشناسی قرار گیرند که این کارشناسان معمولا دارای مدرک مهندسی عمران بوده و در کنار آن، از قوه قضاییه یا کانون کارشناسان رسمی دادگستری، پروانه کارشناس دادگستری ساختمان اخذ کرده اند.

این مورد ممکن است هنگام افزایش سرمایه ثبتی شرکت ها هم پیش بیاید و کارخانه های متعلق به شرکت نیاز به کارشناسی داشته باشد.

کارشناس رسمی دادگستری رشته ماشین آلات صنعتی

کارشناس رسمی ماشین آلات که به بررسی دعاوی مربوط به امور صنعتی شامل تعیین ارزش کارشناسی دستگاه ها و تجهیزات تولیدی می پردازند معمولا دارای مدرک مهندسی مکانیک (گرایش های جامدات یا سیالات یا ساخت و تولید) یا مهندسی برق (مانند برق الکترونیک یا برق قدرت) هستند که پس از ده سال سابقه کار و پس از قبولی در آزمون کارشناسی دادگستری کانون کارشناسان و گذراندن دوره های آموزشی مربوطه و دوره کارآموزی توانسته اند موفق به گرفتن پروانه کارشناس رسمی ماشین آلات شوند.

این کارشناسان مجوز رسمی تعیین قیمت کارشناسی دستگاه های صنعتی را دارند و امضای آنها برای محاکم دادگستری و شورا های حل اختلاف و اجرای ثبت اسناد رسمی و دیگر ادارات دولتی و وزارت دارایی مورد قبول است.

موارد کارشناسی رسمی دادگستری شهرک های صنعتی استان تهران

استان تهران مانند دیگر استان های ایران، دارای شهرک های صنعتی متعددی است که در شهر های مختلف استان قرار دارند. از جمله این شهرک ها می توان به شهرک صنعتی عباس آباد و شهرک صنعتی البرز، شهرک صنعتی شمس آباد، پردیس تهران، شهرک صنعتی جاجرود، شهرک صنعتی شهریار، ناحیه صنعتی آیینه ورزان دماوند، شهرک صنعتی فیروزکوه و کتالان، شهرک صنعتی خوارزمی و پایتخت و عباس آباد پاکدشت ورانمین، شهرک صنعتی پیشوا و ملا آقایی، شهرک صنعتی قرچک و ببچین و نصیر آباد و حسن آباد و ناحیه صنعتی پرند و شهرک چرمشهر و سالاریه در جنوب استان تهران و شهرک های صنعتی رباط کریم و کاظم آباد و ملارد و دهک و صفادشت در غرب تهران اشاره کرد.

با توجه به وضعیت تولید در کشور ما ایران و ساختار اقتصادی متاسفانه هر ساله تعدادی از این شرکت ها و کارخانه های صنعتی که قادر به بازپرداخت وام و تسهیلات خود به بانک ها نیستند توسط دایره اجرای ثبت اسناد رسمی تهران و یا شهرستان ها جهت طی روال مزایده در مرحله کارشناسی به کارشناس رسمی ماشین آلات و تاسیسات کارخانه جات برای تعیین ارزش کارشناسی تجهیزات و ماشین آلات و همچنین به کارشناس رسمی ساختمان برای تعیین ارزش کارشناسی عرصه و اعیان ملک سپرده می شوند.

کارشناسی تعیین قیمت آنها بر اساس مبانی کارشناسی انجام و نتیجه طی گزارش کارشناسی به اداره ثبت اسناد یا دادگاه های رسیدگی کننده ارائه می شوند.

کارشناسی ماشین آلات شرکت های ورشکسته

در برخی موارد که شرکت های صنعتی اعلام ورشکستگی نموده و ورشکستگی آنها توسط دادگاه صالحه بررسی و پذیرفته شده باشد، کلیه اموال و املاک آن شرکت کارشناسی قیمت شده تا ارزش کارشناسی آنها برای طی مراحل بعدی مشخص و تعیین شود.

در این مرحله، تجهیزات صنعتی و ماشین آلات تولیدی و دستگاه های این کارگاه ها و کارخانه ها برای تعیین ارزش کارشناسی دستگاه، به کارشناس رسمی ماشین آلات ارجاع می شوند و کارشناس رسمی با بررسی مشخصات دستگاه و عمر مفید آن و برند و ظرفیت کاری آن نسبت به تعیین قیمت ماشین آلات می پردازد.

کارشناس رسمی تاسیسات و ماشین آلات کارخانه قیمت کارشناسی دستگاه صنعتی

تعیین قیمت کارشناسی ماشین آلات صنعتی توسط کارشناس رسمی دادگستری

هزینه کارشناسی ماشین آلات و تجهیزات صنعتی

حق الزحمه کارشناس رسمی برای ارزش گذاری رسمی ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق مطابق ماده 11 تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس درصدی از ارزش کارشناسی ماشین آلات محاسبه می شود.

طبق تبصره 6 ماده 11 تعرفه، این درصد 1.5 برابر درصد های اعلام شده در ماده 11 است که می توانید جزئیات آن را در صفحه تعرفه کارشناسی مطالعه کنید.

به عنوان نمونه چند عدد در اینجا ذکر می شود:

حق الزحمه هزینه کارشناسی ماشین آلات صنعتی به ارزش 1 میلیارد تومان می شود 4.330.000 تومان

حق الزحمه کارشناسی ماشین آلات صنعتی به ارزش 4 میلیارد تومان می شود 10.181.000 تومان

حق الزحمه کارشناسی ماشین آلات صنعتی به ارزش 12 میلیارد تومان می شود 20.980.000 تومان

البته بند و تبصره هایی دارد که می توانید در بخش تعرفه کارشناس رسمی مطالعه کنید.

در مورد تعیین ارزش کارشناسی ماشین آلات با ما مشورت کنید

می توانید برای تعیین قیمت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی کارخانه های و کارگاه های تولیدی خود برای تجدید ارزیابی شرکت ها و موارد دیگر با کارشناسان رسمی ما مشورت کنید. چنان چه کارخانه و تجهیزات شما در استان تهران باشد توسط کارشناس دادگستری تهران و چنانچه در استان مازندران باشد توسط کارشناس دادگستری مازندران و اگر در استان فارس یا شهر شیراز باشد توسط کارشناس دادگستری شیراز کارشناسی انجام می شود.

تلفن تهران 44231706

موبایل 09122282044

1 نظر در “کارشناس دادگستری ارزش گذاری قیمت تاسیسات و ماشین آلات صنعتی کارخانه ها تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *