دسته‌بندی نشده

کارشناس رسمی ساختمان – ارزش گذاری املاک تهران توسط کارشناس دادگستری تهران

کارشناس رسمی دادگستری تعیین قیمت کارشناسی املاک تهران لواسان دماوند کرج شمال تهران غرب شرق تهران کارشناسی ملک وثیقه ملکی رهنی تمکن مالی مهاجرت

کارشناس دادگستری ارزیابی رسمی املاک تهران و دیگر شهر های کشور توسط کارشناس رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان یا کارشناس دادگستری تهران باید انجام شود. قیمت گذاری و تعیین ارزش کارشناسی این املاک چه قیمت گذاری رسمی آپارتمان باشد چه ارزش گذاری روی کارخانه صنعتی و زمین یا سرقفلی مغازه تجاری و کارشناسی تعیین قیمت ساختمان های اداری با توجه به مشخصات هندسی آن ملک ها از جمله مساحت و مشخصات و مستندات ثبتی آنها از جمله سند مالکیت و موقعیت جغرافیایی آنها انجام می گیرد.

برای مشاوره با کارشناس رسمی املاک در تهران و یا ارتباط با کارشناسان رسمی دادگستری در شهر های استان های دیگر با دفتر ما تماس بگیرید:

تلفن 44231706(021)

 

کارشناس رسمی ارزیابی قیمت آپارتمان تهران

یک کارشناس رسمی برای استخراج قیمت کارشناسی یک آپارتمان به مشخصات ثبتی و سندی آن ملک و همچنین موقعیت جغرافیایی و سایر امکانات آن توجه می کند.

هر واحد آپارتمان چه مسکونی چه اداری و چه تجاری در یک مجتمع آپارتمانی شامل چند واحد با کاربری مسکونی یا کاربری های دیگر قرار دارد و هر مجتمع در یک زمین ساخته شده که معمولا برای کلیه واحد های آن مشاع است یعنی همه واحد ها هر کدام به یک نسبت مشخص (قدر السهم) در آن زمین شریک هستند.

هر مجتمع آپارتمانی دارای یک صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت اسناد و املاک است که در آن مشخصات کلیه اجزاء ساختمان مانند مشخصات هر واحد مسکونی، هر مغازه تجاری، هر واحد اداری، موتورخانه، استخر و انباری ها و پارکینگ ها و اتاق ورزش و اتاق سرایداری و اتاقک نگهبانی و هر گونه مشاعات و مشترکات مانند سالن اجتماعات قید شده و مساحت و حدود هر کدام مشخص شده و به هر واحد آپارتمان یک پلاک ثبتی فرعی از اصلی اختصاص داده شده است.

مثلا منطقه قیطریه تهران جزو پلاک های ثبتی بخش 11 ثبت تهران می باشد. به عبارت دیگر واحد های آپارتمانی در قیطریه دارای پلاک ثبتی مثلا X فرعی از Y اصلی بخش 11 تهران هستند که توسط کارشناس قیمت گذاری آپارتمان ارزش گذاری می شوند.

قیمت گذاری رسمی این آپارتمان بر اساس مساحت مفید آن و مساحت ملحقات آن مانند پارکینگ و انباری و همچنین بر اساس موقعیت جغرافیایی و منطقه ی قرار گیری آن، شرایط نورگیری واحد، کم واحد بودن آن و قدرالسهم آن از زمین مجتمع، کاربری آپارتمان و بسیاری مسائل دیگر انجام می شود که کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان بر اساس مجموع شرایط از جمله قدمت بنا تصمیم می گیرد.

در کارشناسی قیمت آپارتمان ها به قدمت ساخت بنا نیز توجه می شود و در ساختمان های با قدمت ساخت بالا ممکن است ارزش اعیانی (ساختمان) اثر کمی در ارزش کارشناسی ملک داشته باشد و اثر اصلی را قدرالسهم آن واحد از مشاعات مانند زمین مجتمع داشته باشد.

 

کارشناس رسمی ارزیابی زمین در تهران

ارزیابی رسمی قیمت زمین در تهران توسط کارشناس رسمی دادگستری انجام می شود که صلاحیت ارزیابی اراضی مسکونی و غیر مسکونی را داشته باشد. ارزش گذاری زمین بر اساس این که این زمین در کدام منطقه و کدام خیابان قرار داشته باشد، مثلا زمینی که در منطقه سعادت آباد تهران قرار دارد کاملا دارای شرایط متفاوتی از زمینی است که در منطقه 8 و در داخل طرح ترافیک قرار دارد اما برای کار های اداری مناسب است.

در یک منطقه نیز خیابان ها با هم متفاوت هستند و باید بین مثلا خیابان های علامه جنوبی و 24 متری سعادت آباد تفاوت کلی قائل شد.

روی هم رفته در ارزیابی زمین باید به کاربری تعریف شده ی آن در شهرداری، حدود و ابعاد زمین و تعداد بر های آن به خیابان ها و کوچه های اصلی و همچنین طول بر آن و مناسب بودن آن برای ساخت و ساز آینده توجه کرد.

زمین های خارج از شهر مانند زمین های لواسان و دماوند و نقاط تفریحی توریستی مانند فشم و میگون و آبسرد که بیشتر به عنوان خانه های ویلایی تعطیلاتی توسط مردم مورد استفاده هستند نیز دارای شرایط خاص خود هستند و تعیین قیمت کارشناسی آن املاک در تهران مختصات متفاوتی دارد.

کارشناس رسمی تهران کارشناس دادگستری ساختمان املاک دادگستری لواسان غرب تهران شرق تهران شمال تهران

کارشناسی ارزش سرقفلی مغازه تجاری

در ارزیابی مغازه های تجاری در عرف حقوق ایران دو مقوله ویژه وجود دارند و آن ها عبارتند از سرقفلی تجاری و حق کسب و پیشه تجاری.

معمولا مغازه های قدیمی در تهران و شهر های دیگر ایران مانند شیراز و اصفهان دارای یک مالک هستند که مالکیت عرصه و اعیان مغازه متعلق به اوست و ممکن است وی قبلا حق سرقفلی مغازه را به شخص دیگر فروخته باشد یا به عبارت خیلی ساده و غیر دقیق این که حق استفاده ی تجاری از آن را به شخص ثالث داده باشد. مفهوم سرقفلی تا حدی پیچیده است و در حقوق املاک ایران نیز تا حدی مبهم است و بنابراین توصیه اکید می شود هر گونه حرکتی در این زمینه با حضور وکیل انجام شود.

برخی مناطق تجاری تهران مانند بازار بزرگ تهران دارای شرایط خاصی هستند و تمرکز تجاری در  آن مناطق موجب شده  که سرقفلی مغازه های بازار، نسبتا بالا باشد.

سرقفلی مغازه نیز به بر تجاری مغازه، موقعیت قرار گیری آن و ابعاد مغازه و مساحت آن و مسائل متنوع دیگر بستگی دارد که توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان دارای صلاحیت کارشناسی سرقفلی بررسی می شود.

برای کارشناسی سرقفلی مغازه در تهران و دیگر شهر های ایران توسط کارشناس مقیم در استان خود با دفتر ما تماس بگیرید.

هزینه کارشناسی ملک

حق الزحمه کارشناسی هر ملک مانند آپارتمان یا زمین و حتی سرقفلی تجاری به صورت درصدی از ارزش آن ملک است و هر چه قیمت املاک بالاتر باشد درصد حق الزحمه پایین تر است.

مثلا اگر ارزش یک ملک یک میلیارد و پانصد میلیون 1.500.000.000 تومان باشد حق الزحمه کارشناس 3.630.000 تومان (یا 0.24 درصد) بوده و اگر ارزش کارشناسی برآورد شده توسط کارشناس 4.500.000.000 تومان باشد دستمزد کارشناسی ارزیابی ملک 7.230.000 تومان (0.16 درصد) می شود که البته بسته به نوع کار ممکن است به آن حق ایاب و ذهاب و حق بازدید از خارج شهر و مسائل دیگر اضافه شود.

برای دیدن جزییات محاسبه حق الزحمه کارشناسی می توانید به صفحه تعرفه حق الزحمه کارشناسی در سایت ما مراجعه کنید.

کارشناسی حق کسب و پیشه تجاری

حق کسب و پیشه تجاری نیز از قدیم در عرف بازار ایران بین مردم رواج داشته و قوانین سال 1356 و همچنین سال 1376 سعی داشته که تا حد امکان نسبت به مدون کردن آن ها و روشن کردن آن قوانین جهت تبیین روابط تجاری بین صاحبان مغازه و مستاجران آن ها کمک کند.

کارشناسی حق کسب و پیشه توسط کارشناس رسمی دادگستری بر اساس عرف های کارشناسی موجود و مشخصات مغازه و سال های تصرف مغازه یا اجاره ی آن و موارد دیگر انجام می شود و با توجه به این که تعاریف متقن و دقیقی در قوانین و عرف در این مورد وجود ندارد بهتر است در هنگام تنظیم اجاره نامه های خود برای مغازه ها، یک وکیل در کنار خود داشته باشید.

حق کسب و پیشه برای مالکان مغازه های قدیمی تهران و شهر های بزرگ ایران همیشه یک مشکل بوده و این مخصوص شمال کشور یا جنوب یا استان های غربی و یا شرقی نیست و در عرف ایران همیشه غیر دقیق و مورد مناقشه بوده است.

کارشناسی ارزیابی حق کسب و پیشه توسط کارشناسان رسمی ما انجام می شود و می توانید با دفتر تماس بگیرید.

 

کارشناس ارزیاب رسمی ملک برای تمکن مالی مهاجرت

متقاضیان مهاجرت و یا اخذ ویزا در برخی روش های مهاجرت یا اخذ ویزا توسط سفارت خانه ها و ادارات مهاجرت ملزم به ارائه سند های ملکی برای نشان دادن پشتوانه و تمکن مالی برای مهاجرت یا سفر و اخذ اقامت هستند. ارزیابی و تایید و کارشناسی تمکن مالی و کارشناسی این گونه املاک باید توسط کارشناس رسمی دادگستری ساختمان انجام گیرد.

 

مشورت با کارشناس رسمی دادگستری ساختمان برای کارشناسی ملک

برای مشاوره کارشناسی در باره ارزیابی قیمت هر گونه ملک مانند ویلا، زمین، آپارتمان، کارخانه و مغازه تجاری می توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با سال ها تجربه در ارزش گذاری املاک در تهران و شهرستان ها آماده دادن مشاوره کارشناسی به شما هستند.

شماره  دفتر کارشناسی 44231706 تهران

10 نظر در “کارشناس رسمی ساختمان – ارزش گذاری املاک تهران توسط کارشناس دادگستری تهران

 1. gooya گفت:

  مطلب بیشتر در مورد تعرفه بگذارید من تعرفه دستمزد کارشناسی برای هزینه کارشناسی ملک رو پیدا نکردم

  1. mdshahdad گفت:

   بله حتما
   البته در مورد هزینه کارشناسی ملک اشاره کردم اما حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *